Czym są powłoki elastomerowe Wady i zalety tych powłok. Czym różnią się od tradycyjnych powłok ceramicznych.
20.03.2022
Autor: Karol Różycki
Elastomery to nowa generacja powłok zabezpieczających powierzchnię pojazdów.
Powłoki te w związku z bardzo niewielką ilością rozpuszczalników tworzą kilkukrotnie grubszą warstwę zabezpieczającą na lakierze.
Dzięki swojemu innowacyjnemu składowi związków chemicznych elastomer tworzy na powierzchni lakieru całkowicie transparentne, bardzo długie, splątane łańcuchy polimerowe, które przypominają gumę połączoną z plastikiem.
Co to daje w praktyce?
Elastomery mają właściwości samo poziomowania, czyli samo regeneracji, dzięki czemu drobne ryski znikają pod wpływem ciepła.
Koniec ze wżerami po owadach i ptasich odchodach – dzięki swojej elastyczności i zawartości gumy w swoim składzie owady i ptasie odchody nie ingerują z powłoką, tak więc po umyciu owadów, na lakierze nie ma po nich śladu.
Koniec z waterspotami (osadami z wody) – w odróżnieniu od powłok ceramicznych woda nie reaguje i nie wiążę się chemicznie z powłokami elastomerowymi, w związku z czym na lakierze nie powstają wżery z twardej wody.
4-5 razy grubsza warstwa ochrony na lakierze niż w przypadku powłok ceramicznych
Czas ochrony lakieru – w zależności od konkretnych produktów oraz ilości aplikowanych warstw od 3 do 12 lat ochrony.
Wady powłok elastomerowych:
Wyższa cena produktu w odróżnieniu od powłok ceramicznych.
Bardziej wymagająca/ Trudniejsza aplikacja produktu.
Brak tańszych alternatyw dla mniej wymagających klientów.
Jeśli jesteście bardziej zaciekawieni tymi produktami i chcielibyście dowiedzieć się bardziej obszernych informacji na ten temat, zapraszamy na stronę producenta, gdzie znajdziecie wyczerpujące informacje.
https://titan-coatings.pl/powloki/Jeśli natomiast chcielibyście, by opowiedzieć Wam i wytłumaczyć działanie tych powłok prostszym, praktycznym językiem, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, z chęcią opowiemy i doradzimy coś więcej.